Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Пътят на коприната" може да мине и през Кърджали

Снимка: kardjali.bg

Общината в Кърджали ще търси съдействие от правителството на Япония за реализацията на проект под името "Пътят на коприната". Този маршрут ще спомогне за привличане на чужди туристи, включително японски. Това стана ясно при посещението в Кърджали на извънредния и пълномощен посланик на Япония у нас Хироши Нарахира. Предстои идеята да бъде обсъдена с кметовете на Казанлък и Хасково и на две гръцки общини – Комотини и Александруполис. Според кмета на Кърджали Хасан Азис местната управа е готова да предостави свободни терени на потенциални японски инвеститори.

Посланикът на Япония заяви, че е впечатлен от факта, че град Кърджали е наричан столица на толерантността. "На фона на войната в Украйна и многобройните военни конфликти по света толерантността е най-важното нещо в момента", посочи дипломатът.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Повече слънце и краткотрайни валежи за Деня на детето

До полунощ все още на отделни места в планинските райони ще има краткотрайни валежи. През втората половина от нощта над по-голямата част от страната ще е предимно ясно. В сутрешните часове в неделя на отделни места в равнините и котловините ще се..

публикувано на 31.05.25 в 17:50

Бившият концлагер "Белене" ще получи статут на място на историческа памет

Бъдните поколения трябва да знаят, че е имало периоди, в които човешките права и достойнство не са стрували нищо. Това подчерта на годишното поклонение в памет на жертвите на тоталитарния комунистически режим в концлагера "Белене" министърът на..

публикувано на 31.05.25 в 17:22

Президентът за протеста в защита на лева: "Държа хората да бъдат чути"

Президентът Румен Радев, който присъства на Националния събор на овцевъдите до Петропавловския манастир край Лясковец, поздрави протестиращите днес в различни градове на страната с искане референдум за еврото и за запазване на българския лев, предаде..

публикувано на 31.05.25 в 15:52