Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Метеорологична прогноза за 14.10.2022 г. – петък

Есенно време без валежи, след петък ще се затопля

Снимка: БГНЕС

В петък минималните температури ще са от 7 до 12°, в София около 8°. Дъждовете ще спрат почти навсякъде. Ще има променлива облачност. През деня максималните температури ще са между 16 и 21°, в София - около 16°.

Над планините облачността ще е значителна, но ще остане почти без валежи. Максималната температура на височина 1200 м  ще е около 10°, на 2000 м до 5°.

По Черноморието облачността ще е разкъсана, след обяд ще се впълтнява, но е слаба вероятността за валежи. Максималните температури ще са 17-19°, колкото е и температурата на морската вода. Морето ще е по-бурно с вълнение до 4 бала.

В събота леко ще се затопли, а облачността ще намалява.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

За 10 области в Западна и Централна България има жълт код за горещини

В сряда, 13 август, минималните температури ще са от 18 до 23°, в София – 18°. През деня ще е слънчево. Ще духа слаб, в Дунавската равнина и източните райони от страната –  умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат от 32..

публикувано на 12.08.25 в 18:15

Асоциация на завършилите университет у нас се превърна в мост между България и Йордания

Министърът на външните работи Георг Георгиев прие делегация, представляваща Йорданската асоциация на завършилите български университети в състав д-р Хайдар Ибрахим Али, председател на Управителния съвет, инж. Набил Ал-Бакри, координатор на..

публикувано на 12.08.25 в 16:54

Вижте къде метеорният поток Персеиди ще се вижда най-ясно в България тази нощ

В нощта между 12 и 13 август небето над България ще поднесе едно от най-впечатляващите природни зрелища – пика на метеорния поток Персеиди. Очаква се десетки "падащи звезди" на час да осветят тъмнината – идеален момент за любителите на..

публикувано на 12.08.25 в 16:36