Президентът Петър Стоянов /1997 г. -2002 г./ връчи награди за гражданска доблест и човешка доброта. С голямата награда за цялостен принос беше удостоена Олена Коцева от сдружението "Мати Украйна", организирало над 54 тона помощи и събрало и дарило над 1,5 млн. лв. /767 хил. евро/ за украински бежанци в България, както и за нуждаещи се в Украйна. Сред наградените е и Никола Рахнев от Гората.бг.
Наградите бяха в четири категории – за доброволци, за група от съмишленици или социална мрежа, за неправителствени организации и за предприемачи или частни фирми, подпомогнали украинските бежанци. "Всеки ден произвеждаме негативни новини, а понякога дори по няколко пъти на ден. Затова е важно позитивните инициативи и примери да не остават в периферията на общественото внимание", каза Стоянов. На събитието присъстваше и посланикът на Украйна Виталий Москаленко.
Огнеборци и доброволци успяха да спасят санданското с. Плоски от големия пожар, който бушува в Западната част на Пирин планина вече пети ден . Във вторник около 23,30 ч. започна евакуация на 500 жители. Част от тях отидоха при близки и роднини, други..
В 33-тото издание на Международния фолклорен фестивал "Варненско лято" ще участват над 400 артисти от Сърбия, Унгария, Грузия, Колумбия, Чехия, Молдова и България, съобщава БТА. Събитието е от 30 юли до 2 август и е посветено на приятелството...
Седмото издание на Международния фестивал на музиката и изкуствата JAM ON THE RIVER 2025 се провежда за поредна година в местността "Лъка" в село Дебнево, община Троян. Четирите фестивални вечери от 30 юли до 2 август отново ще предложат на..
Българският фолклор ще бъде представен по време на Индонезийския интернационален фолклорен фестивал, организиран между 1 и 6 август в Джакарта,..
Вече две седмици България гори, или вече може би само "тлее", след като в четвъртък главен комисар Александър Джартов, директор на Главна дирекция..
В "България днес" на 1 август слушайте: 01:15 Актуално от България и за българите по света 26:30 Събития от Балканите в петъчната ни рубрика "По..