През нощта ще бъде ясно. Преди обед в отделни затворени котловини и около водните басейни ще има мъгла или ниска облачност. Утре ще бъде предимно слънчево. Ще е продължи да духа слаб източен, в Източна България до умерен североизточен вятър.
Минималните температури в повечето райони ще бъдат между 0° и 5°, в отделни райони ще има слани, в София - около 2°.
По-топло ще бъде по Черноморието със сутрешни температури 12-13° и максимални между 18° и 23°, в София 20°.
Над планините ще бъде предимно слънчево. Ще духа до умерен вятър от изток-североизток. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 15°, на 2000 м - около 10°.
82 години след един от величавите моменти в историята ни – спасяването на българските евреи, в "България днес" си спомняме за личността и делото на "Праведника на света" – екзарх Стефан I. Към момента, в който той заявява "Аз евреите не ги давам!" се..
Във вторник, 11 март, минималните температури ще бъдат от 4 до 9°, в София – около 4°. Преди обяд над по-голямата част от страната ще е слънчево. В следобедните часове облачността ще нараства и привечер в планините в западната половина от..
Външното ни министерство информира за нова вълна от стачни действия в Германия през настоящата седмица. Очаква се шест дни да има ограничения в различни области на федералните провинции. От ведомството призовават българските граждани да се..
Близо 80% от населението на молдовския град Тараклия са етнически българи. В исторически план градът е основан в началото на XIX век от български..
На днешния ден се навършват 40 години от атентата край жп гарата в Буново. При инцидента на 9 март 1985 г. избухва бомба, поставена във вагона за майки с..
С официална церемония и Поход на толерантността "Ние помним" в София беше отбелязана 82-рата годишнина от спасяването на българските евреи и почетена..