Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Очаква се застудяване

Снимка: БГНЕС

През следващото денонощие в източната периферия на антициклона, обхванал Балканския полуостров, ще премине размит студен атмосферен фронт. През нощта над по-голямата част от страната ще бъде предимно ясно, а през деня - предимно слънчево. Временни увеличения на облачността ще има над източната половина от страната и над планините, но без съществени валежи. С до умерен северозападен, в Източна България - север-североизточен вятър ще проникне студен въздух и дневните температурите ще се понижат с около 5°, преобладаващите максимални ще бъдат между 15° и 20°, а сутрешните ще бъдат все още високи - предимно между 5° и 10°, в отделни котловини и около 0°. В София минимална температура около 5°, максимална - около 16°.

Над планините ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността, но без съществени валежи. Ще духа до умерен, по билата и временно силен северозападен вятър. Температурите ще се понижат и на височина 1200 м максималната ще бъде около 12°, на 2000 м - около 4°.

Над Черноморието ще има по-значителни временни увеличения на облачността, но без съществени валежи. Ще духа до умерен север-североизточен вятър. Максималните температури ще бъдат 16°-18°, а температурата на морската вода - 17°-18°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала. /




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 13 юни 2025 г.

В „България днес“ на 13 юни слушайте: 00:25 - Спомен за Георги Парцалев от Златния фонд на БНР - по случай 100 години от рождението на големия ни актьор 08:30 - Притеснения на българи в Бат Ям след ескалацията на напрежението между..

публикувано на 13.06.25 в 19:00

Дневните максимални температури леко ще се понижат

В събота, 14.юни,   минималните температури ще са от 10 до 17°, в София ще е 10°. През деня ще е предимно слънчево. Над Източна България облачността ще е значителна, след обяд там на места ще има краткотрайни валежи от дъжд с гръмотевици. Ще духа..

публикувано на 13.06.25 в 18:41

Няма пряка опасност за България след ескалацията в Близкия изток, съобщиха от Министерския съвет

Няма пряка опасност за България след ескалацията в Близкия изток, съобщиха от Министерския съвет. В информацията се посочва, че е п овишено наблюдението на въздушното пространство над България. Същевременно Министерството на външните работи вече е..

публикувано на 13.06.25 в 12:47