Президентът Румен Радев заяви пред журналисти в Брюксел, че очаква народните представители да изпълнят дълга си към българските граждани и държавата и да конституират парламент.
По думите на Радев, проблемите, които трябва да се решават са много. Сред тях са важни закони, както и работата на редица държавни органи, които работят в непълен състав или работят извън мандата си, като Висшият съдебен съвет, Конституционният съд и БНБ. "Ако така продължаваме, ще доведем до пълен блокаж на държавата", допълни Румен Радев и посочи, че може да връчи мандат за съставяне на правителство, едва когато има структурирани парламентарни групи.
Радев подчерта също, че служебното правителство ще се постарае българските битови потребители да не преминават на свободния пазар на електрическа енергия и изрази надежда следващото редовно правителство също да работи в тази посока.
Държавният глава е в Брюксел за участие в заседанието на Европейския съвет, на което представлява страната ни.
Международната рейтингова агенция "Фич" (Fitch) потвърждава дългосрочния кредитен рейтинг на България на ниво "BBB" с положителна перспектива, предава БТА. Рейтингът на България е подкрепен от силния външен баланс и баланс на публичните финанси..
Бургас е домакин на 16-то издание на Sauvignon Selection (Селекция Совиньон) – основно направление в програмата на Concours Mondial de Bruxelles и един от най-престижните независими винени конкурси в света. За медали се състезават над 1000 вина от..
В "България днес" на 11 април слушайте: 01:45 - Актуална информация от България и света 10:14 - Прогноза за времето у нас и по света 16:07 - По-важното от Балканите – По съседски 24:14 - Български учители в чужбина обсъждат съвременни..
Патриарх Даниил отслужи Света литургия в катедралата "Св. Александър Невски" по случай празника Вход Господен в Йерусалим. Днешният ден отбелязва..
Тараклийският държавен университет "Григорий Цамблак" в молдовския град Тараклия официално стана поделение на Русенския университет "Ангел Кънчев",..
Предаване на Радио България за българите по света В "България днес" на 14 Април слушайте: 0 2 :..