Три дни бяха необходими на депутатите в новото Народно събрание, докато съберат необходимия брой гласове за избор на парламентарен председател. При поредния вот най-възрастният депутат Вежди Рашидов, който от позицията на почетен председател се опитваше да вразуми колегите си, за да не блокират работата на държавата, оглави най-важната според Конституцията институция.
Кандидатурата му получи подкрепата на четири от седемте политически сили в НС – ГЕРБ-СДС, БСП, ДПС и “Български възход”. 139 депутати гласуваха “за”, 73 – “против”, а 27 се въздържаха.
"Обещавам, че ще се опитам да работя с всички вас, обещавам да съм консенсусен, да се вслушвам в думите ви, намалете перченето, пречи ви, не ви помага. Влагайте повече разум. Хората чакат вашите решения", заяви Вежди Рашидов от парламентарната трибуна.
Кой е Вежди Рашидов
Избраният за депутат от коалицията ГЕРБ-СДС Вежди Рашидов е роден през 1951 г. в Димитровград. Завършил е Художествената академия със специалност "Скулптура", където по-късно става преподавател. Политическата му кариера включва поста на министър на културата в два от кабинетите на Бойко Борисов, както и народен представител в шест парламента.
България се променя постоянно, вярват създателите на инициативата "Bulgaria Wants You", които вече пет години провеждат мотивиращи срещи и дискусии с българи зад граница, за да им дадат различна гледна точка към страната и възможностите за адекватна..
Заетите в сектора на услугите се увеличават, а намалява търсенето на работна ръка в традиционно по-застъпените у нас сектори като аграрния и индустриалния. Данните на Националния статистически институт (НСИ) показват тази тенденцията, характерна за..
Има конкретен план за евакуация на български граждани от Израел. Организационно сме готови, но се изчаква оптимален момент, каза премиерът Росен Желязков пред журналисти в Симитли. Петдесет българи желаят да напуснат Израел На база..
"Група български граждани успешно е изведена от израелска територия от МВнР, със съдействието на посолството ни в Тел Авив. С оглед сигурността на..
Над 60 български митничари са преминали обучение с британски специалисти. Това бе съобщено при демонстрация на техническо оборудване за..
България отговаря на изискванията за присъединяване към Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР) в областта на образованието...