Международната конференция „Живот във Вселената“, която се открива днес в София, ще събере световни учени и Нобелови лауреати, съобщават организаторите от Action Global Communications Bulgaria. Форумът е част от програмата за взаимодействие между изтъкнати учени от различни области на познанието за разработване на най-съществения изследователски въпрос на нашето време – как е възникнал животът.
На конференцията ще има представители на университети в Европа и САЩ, сред които Кеймбридж и Харвард, както и на СУ „Климент Охридски“ и БАН, експерти от НАСА, Европейската южна обсерватория. Сред големите имена са Нобеловият лауреат и откривател на първата екзопланета проф. Дидие Кело и проф. Димитър Съселов от Харвард - един от лидерите на мисията „Кеплер“ на НАСА, която наблюдава над 100 хил. звезди в четиригодишно търсене на екзопланети подобни на Земята.
Премиера на българското издание на книгата "Анима" на Капка Касабова ще се състои днес от 17:30 ч. в Международния конгресен център в Бургас. Преводът от английски език е на авторката и на Невена Дишлиева. "Анима" излиза на английски език през..
Най-съществената крачка от членството на България в еврозоната е извървяна – страната ни получи официално потвърждение, че е изпълнила всички необходими критерии чрез оповестените на 4 юни конвергентни доклади на Европейската централна банка и на..
В брой 54 на предаването слушайте: Среща с първия учител в българската секция на Европейското училище в Брюксел Наталия Стайкова; Рубрика „Мост на вярата“ – интересни моменти от историята на Българската православна църковна община в Париж;..
Най-съществената крачка от членството на България в еврозоната е извървяна – страната ни получи официално потвърждение, че е изпълнила всички необходими..
Привърженици на парламентарно представената партия “Възраждане” се събраха пред сградата на Народното събрание, обявявайки се за запазване на..
Откровени разговори с български граждани, които са успели да се реализират в чужбина предлага инициативата Вечер на българските таланти зад граница, която..