Международната конференция „Живот във Вселената“, която се открива днес в София, ще събере световни учени и Нобелови лауреати, съобщават организаторите от Action Global Communications Bulgaria. Форумът е част от програмата за взаимодействие между изтъкнати учени от различни области на познанието за разработване на най-съществения изследователски въпрос на нашето време – как е възникнал животът.
На конференцията ще има представители на университети в Европа и САЩ, сред които Кеймбридж и Харвард, както и на СУ „Климент Охридски“ и БАН, експерти от НАСА, Европейската южна обсерватория. Сред големите имена са Нобеловият лауреат и откривател на първата екзопланета проф. Дидие Кело и проф. Димитър Съселов от Харвард - един от лидерите на мисията „Кеплер“ на НАСА, която наблюдава над 100 хил. звезди в четиригодишно търсене на екзопланети подобни на Земята.
През 2025 г. се навършват 80 години от атомната бомбардировка над японския град Хирошима. По традиция, в знак на съпричастност към жертвите на атаката, всяка година само на 6 август българската общественост може да види уникална реликва – "Камъка от..
В сряда , 6 август, минималните температури ще са от 16 до 21°, в София – 16°. През деня ще е предимно слънчево. След обяд главно в северозападните и планинските райони ще превали и прегърми. Дъждовна облачност ще се развива и над Южна България...
Промените в Закона за движение по пътищата са обнародвани днешния брой на Държавен вестник и влизат в сила след месец. Така от 5 септември тол камерите ще подават данни към МВР за средна скорост, предаде бТВ. Превишилите скоростта ще получават..
Решение за работа, която никой не желае да работи предлагат двама млади български изобретатели. Роденият в Катар Грегори Леон Фури и Мартин Георгиев от..
Силното земетресение, с магнитуд над 6 по Рихтер, което разтърси в неделя, в 19,53 ч., Западна Турция беше усетено почти в цяла България. Дежурният..
При строително-ремонтни дейности на Северната сграда (откъм ул. "Оборище") на Националната художествена академия в София е намерен античен тегулен гроб –..