Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Политическите сили в парламента осъзнават нуждата да бъде съставено правителство

Снимка: Ани Петрова

Съставянето на правителство е важно с оглед на законите, които трябва да се приемат по Плана за възстановяване и устойчивост, както и за закона за държавния бюджет. Надяваме се да бъде съставено правителство, но както сме заявили, ние няма да подкрепим правителство с първия мандат на ГЕРБ-СДС и ще останем в опозиция, заяви пред журналисти в кулоарите на парламента Петър Куленски, заместник-председател на ПГ "Продължаваме Промяната". Куленски посочи, че ПП са обявили 16 приоритета за подпомагане на бизнеса и гражданите и борбата с корупцията, по които ще работят в този парламент. „За нас е много важно да има бюджет за следващата година, така че очакваме служебното правителство да внесе в Народното събрание такъв бюджет, по който ние да работим.

По повод на консултациите при президента за съставяне на правителство, лидерът на „Възраждане“ Костадин Костадинов коментира пред журналисти, че не очаква да се постигне консенсус между партиите. На въпрос дали "Възраждане" би направила компромиси, Костадинов каза, че „Възраждане“ е готова да разговаря с всеки, но само за политики.

Преди Костадинов, съпредседателят на „Демократична България“ Христо Иванов, попитан дали коалицията е готова да вземе третия мандат отговори, че представителите на формацията са готови да осъществят мандат във всички форми – като мандатоносител, и да подкрепят съответната политическа сила получила мандата, при условия, които ясно са определили. По думите на Иванов, след първия и втория мандат ще се види по-ясно съотношението между партиите, техните сходства и различия


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Фестивал на царския орел събира природолюбители в Тополовград

Не просто фестивал, а празник на природата на Сакар във всичките й форми – от биоразнообразието до фермерските продукти – това представлява Фестивалът на царския орел , който се провежда днес в Тополовград. Събитието има за цел да популяризира опазването..

публикувано на 18.10.25 в 09:59

Винена фиеста във Велико Търново предлага дегустация на местни сортове

Във Велико Търново се провежда Urban Wine Fest, организиран от Българската асоциация на винените професионалисти . "Октомври е месецът на българското вино и нa богатството на местните сортове", казва Даниел Драгошинов, един от нейните членове,..

публикувано на 18.10.25 в 07:05

В края на седмицата – превалявания

В събота , 18 октомври,   минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 9. През деня ще бъде предимно облачно и на много места ще има валежи от дъжд. Временни разкъсвания на облачността ще има над южните райони от страната. През нощта срещу..

публикувано на 17.10.25 в 19:41