Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Световен гигант в производството на спортни стоки проучва възможностите за инвестиции в България

Снимка: пресцентър МС

По покана на министъра на икономиката Никола Стоянов в България на посещение са представители на световен гигант в производството на спортни стоки с цел да проучат възможностите за инвестиции, след като в края на септември икономическият министър посети централата на компанията в Германия.

Гостите се интересуват от локации, които могат да дадат добавена стойност в развитието на дигитални продукти и технологии на компанията. "Страната ни може да предложи специалисти на световно ниво, които да гарантират добавена стойност на крайния продукт“, увери Стоянов.

По думите му България е трета в света по ИТ специалисти на глава от населението и в топ 10 на страните с високообразовани софтуерни инженери в Европа, чийто брой е достигнал над 50 хил. души през 2021 г., а общият брой на заетите в сектора на информационните и комуникационните технологии надхвърля 200 хил. души.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Снимка: Посолство на България в Джакарта, Индонезия

Ученици от София представят България на фолклорен фестивал в Джакарта

Българският фолклор ще бъде представен по време на Индонезийския интернационален фолклорен фестивал, организиран между 1 и 6 август в Джакарта, съобщи посолството на България в Индонезия във фейсбук. "Българският фолклор ще оживее в сърцето на..

публикувано на 01.08.25 в 19:15
Местността Узана край Габрово

През почивните дни дневните температури ще се повишават

В събота , 2 август,  минималните температури ще са от 15 до 23°, в София – 15°. През деня ще бъде предимно слънчево, около и след обяд с купеста облачност. Главно в планинските райони на Западна и Централна България ще превали и прегърми. Ще..

публикувано на 01.08.25 в 19:10

България днес - 1 август 2025 г.

В "България днес" на 1 август слушайте: 01:15 Актуално от България и за българите по света 26:30 Събития от Балканите в петъчната ни рубрика "По съседски" 34:40 ​  Екземпляр №000001 - превратната история на първата българска банкнота..

публикувано на 01.08.25 в 19:00