Президентът на Северна Македония Стево Пендаровски ще изпрати секретаря на своя кабинет Миле Бошняковски на утрешното откриване на т.нар. Македонски културен клуб “Никола Вапцаров” в Благоевград. Въпреки изразената по-рано почуда защо не е поканен да присъства, оказва се, че Пендаровски все пак е получил покана. По думите му, събитието е първото, организирано от македонци в България, откакто РСМ е независима държава.
Всички македонски граждани са добре дошли в Благоевград
Външното ни министерство вече заяви, че не коментира инициативи на частни лица, но вижда провокация в пристигането на македонски представители с категорична антиевропейска убеденост на откриването. Семейството на Никола Вапцаров пък декларира, че не е давало съгласието си клубът да носи името му, както и че самият поет се е самоопределял като българин.
Министерството на образованието и науката публикува за обществено обсъждане промени в Закона за предучилищното и училищното образование. Едно от значимите изменения в законопроекта е свързано с интензивната езикова подготовка по български език..
Вече две десетилетия българските медии в чужбина се събират на годишна среща, организирана от Българската телеграфна агенция. Събитието е известно като Световна среща на българските медии и тази година неговото 20-о издание ще се открие на 24 май в..
Независимият кмет на Букурещ е новият президент на Румъния Никушор Дан спечели втория тур на президентските избори в Румъния. При избирателна активност от 64,7 на сто на 18 май той получи 53,6% от гласовете. Неговият опонент..
Вече две десетилетия българските медии в чужбина се събират на годишна среща, организирана от Българската телеграфна агенция. Събитието е известно като..
В брой 52 на "Часът на Радио България" отправяме взор към празнуването на 24 май от българите по света и в него можете да чуете :..
В четвъртък минималните температури ще са от 9 до 13°. В София ще е около 9°. През деня ще преобладава слънчево време. Атмосферата ще е неустойчива и..