Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Журналистът Александър Велев:

Ако изпратим съветските танкове на Украйна, ще получим ново въоръжение

Александър Велев
Снимка: БГНЕС

Печеливши са държавите, които предоставят на Украйна съветски танкове, защото срещу тях получават ново съвременно въоръжение, коментира пред БНР бившият кореспондент на медията в Берлин Александър Велев. По думите му, България най-много може да помогне с боеприпаси на Украйна и пропуска голям шанс с отказа си да изпрати оръжие.

“Украйна има нужда от съвременно въоръжение, но тя все още отстъпва значително на класическата огнева мощ на Русия. Можем много да помогнем на Украйна, за да балансира този свой недостатък”, поясни журналистът. Той подчерта, че военната помощ не е помощ за война, а помощ за защита.

Според бившия военен министър проф. Тодор Тагарев преносимите зенитно-ракетни комплекси “Стрела”, с каквито разполагаме, могат да се използват успешно срещу иранските дронове. Експертът добави пред БНР, че разполагаме със запаси от боеприпаси по складовете и те трябва да бъдат изразходвани, иначе ще бъдат унищожени.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 12 ноември 2024 г.

България осъмна в бяла приказка и денят ни напомни, че всичко тече, всичко се променя. Дали това важи и за родния ни парламент?- Йоан Колев тръгна по следите на отговора. Изкуството, като по- безболезнен и ясен начин да..

публикувано на 12.11.24 в 19:00

В сряда ще е облачно с валежи от дъжд, над 500 м надморска височина и от сняг

В сряда , 13 ноември, през нощта от югозапад ще започнат нови валежи от дъжд, в планините над 500 м надморска височина – от сняг. Без валежи ще е в Северозападна България. През деня от запад валежите временно спират, най-късно в североизточните..

публикувано на 12.11.24 в 18:16

Образователната програма "Неразказаните истории на българите" с голяма подкрепа в страната и чужбина

Българи от 18 държави, 34 училища зад граница и 8 български лектори от университети в чужбина са участниците в първата година на Националната програма "Неразказаните истории на българите", по която се издирват малко познати факти за достойни..

публикувано на 12.11.24 в 16:19