Любимите на всички българи песни „Хубава си, моя горо“, „Облаче ле бяло“ и „Даньова мама“ прозвучаха в Националния дворец на културата на едно от събитията по случай Деня на бесарабските българи. Всички присъстващи почетоха с минута мълчание паметта на загиналите във войната в Украйна.
Райна Манджукова, директор на Изпълнителната агенция за българите в чужбина изтъкна, че всички българи са едно цяло, независимо от мястото, на което се намират днес. Тя припомни и имената на някои от останалите в историята бесарабски българи – Александър Малинов – министър-председател, Олимпий Панов – офицер и военен министър, Александър Теодоров-Балан – литературен историк, Данаил Николаев – генерал и военен министър.
Правителството на Росен Желязков оцеля и при петия вот на недоверие, този път на тема “ Вътрешна сигурност и правосъдие ”. Със 133 гласа “против” от общо 234 народните представители от ГЕРБ-СДС, ДПС-Ново начало, БСП и ИТН спасиха кабинета . “За”..
Децата ще могат да подават сигнали, ако те или техни връстници станат жертва на насилие, чрез мобилното приложение CyberKidz Patrol , съобщи социалният министър Борислав Гуцанов. То ще бъде достъпно за сваляне в началото на октомври. Единствената..
Агенцията за борба с наркотиците на САЩ в сътрудничество с вътрешното министерство проведе двудневно обучение у нас, за да подобри способността на страната ни да засича и неутрализира трафика на фентанил и други синтетични опиоиди, съобщи БГНЕС...
На 17 септември православната ни църква почита паметта на света мъченица София и трите ѝ дъщери Вяра, Надежда, Любов, които загиват като мъченици на..
В четвъртък минималните температури ще са от 8° до 13° по Черноморието до 15°, в София – 8°. През деня ще има променлива облачност, която над много..
В сряда минималните температури ще са от 11 до 16°, в София – 14°. През страната ще премине студен атмосферен фронт, като облачността ще е по-често..