Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

20 души с Covid са починали за последното денонощие

Снимка: БГНЕС

846 са новозаразените с Covid в страната за последните 24 часа. Случаите нарастват със 725 спрямо ден по-рано. 59% от новоинфектираните не са ваксинирани. Положителни са 11,2% от направените 7539 теста, при 10% на показателя в понеделник, сочи порталът coronavirus.bg.

Регистрираните активно болни нарастват със 149 до 10 304. В болници са приети 148 инфектирани. 114 от тях или над 77% не са ваксинирани. Хоспитализираните намаляват с 28 до 696. На интензивно лечение остават 59 заразени.  

За последното денонощие са регистрирани 20 починали с установен Covid. 17 от починалите не са били имунизирани. Излекуваните в понеделник са 677. Поставени са 575 ваксини.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Борислав Гуцанов

Започва приемът на документи по инициативата за връщане на българи от чужбина

На брифинг след днешното правителствено заседание министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов обяви, че Министерският съвет е приел решение, с което реално започва работа по връщане на наши сънародници, които са в чужбина. За..

публикувано на 17.09.25 в 13:34

С редица събития отбелязваме Деня на София

Седемнайсети септември е празникът на град София и ден, в който почитаме Светите мъченици Вяра, Надежда, Любов и тяхната майка София. Името си градът получава от намиращата се в центъра на столицата ни базилика "Света София", която е сред най-старите..

публикувано на 17.09.25 в 07:00

София - исторически маршрути

На 17 септември православната ни църква почита паметта на света мъченица София и трите ѝ дъщери Вяра, Надежда, Любов, които загиват като мъченици на вярата през I век след Христа. Този ден е отреден и за празник на нашата столица, която от векове..

публикувано на 17.09.25 в 06:55