Премиерът Гълъб Донев се срещна с регионалния директор на Световната здравна организация за Европа д-р Ханс Клуге. Двамата обсъдиха здравеопазването в Европейския регион и изразиха загриженост относно предизвикателствата в региона на фона на военния конфликт в Украйна и бежанската криза в Европа. Донев подчерта, че всички бежанци в България, получили статут на временна закрила, "имат достъп до медицинска помощ, работа, образование, настаняване и социално подпомагане, наравно с тези, предоставени на българските граждани“.
Външното ни министерство предупреждава българските граждани, че източната част на околовръстния път на гръцкия град Солун ще бъде затворена за 48 часа от утре, съобщава БТА. От 09:00 ч. на 31 май дирекция “Пътна полиция” в гръцкия град ще..
Конференция, посветена на ползите от приемането на страната ни в еврозоната, ще се проведе днес в Русе, съобщава БТА. В организирания от Областната администрация бизнес форум "Ползи и перспективи от въвеждането на еврото в България" ще участват..
Рисунки на над сто деца от цялата страна, както и на петнайсет от българското неделно училище "Иван Вазов" в Париж ще бъдат показани на откриващата се днес изложба в Народното читалище "Д.П. Сивков" в Нова Загора, информира БТА. Неотдавна малките..
В Брой 53 на предаването слушайте: Българистиката се завръща на академичната карта в Америка. Кой и кога ще учи български език и българска..
"Изграждането на Вертикалния газов коридор е символ на европейското партньорство, трансфер на технологии и създаване на кооперативи в изграждането на..
Нуждата от директна авиовръзка София – Душанбе, конкретните стъпки по нейната реализация, както и разширяването на износа от България за Таджикистан..