Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България и Турция искат да разширят сътрудничеството в туризма

Снимка: tourism.government.bg

Министрите на туризма на България и Турция Илин Димитров и Мехмет Ерсой обсъдиха възможността за създаването на общ Балкански туристически продукт, насочен към трети и далечни пазари. Те разговаряха в Лондон по време на международното туристическо изложение World Travel Market.

Турция е приоритетен партньор, трябва да засилим контактите между представителите на частния бизнес, защото те не са реални конкуренти и само ще спечелят от трансграничното сътрудничество, коментира Димитров. През 2023 г. в Турция двете страни ще проведат 4-а сесия на комитета по туризъм. 

Повече от 359 527 турски туристи са дошли в България тази година, което е ръст от 59% спрямо 2021 г. Турция е в топ 3 пазари за входящ и пазар номер 1 за изходящ туризъм. Повече от 1,4 млн. български туристи са пътували до Турция през 2021 г.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Сърцето на Родопите празнува – празник на Девин и минералната вода

Девин – "градът на минералната вода", се намира в един от най-живописните райони на България – скътан югозападната част на най-обширната българска планина Родопи, по течението на р. Въча. В околността му са разположени десетки природни и исторически..

публикувано на 08.08.25 в 06:45
Под родопския рид Градище се вие река Бистрица

"Градище" – приказен парк сред каменни загадки в Западните Родопи

Ако ви се отдаде случай, не пропускайте да посетите това мистично място в Западните Родопи, на пътя от Гоце Делчев в посока Сатовча и Доспат, известно като "Градище". На по-малко от два километра след село Долно Дряново вдясно, не може да..

публикувано на 07.08.25 в 09:20

Прохлада, пешеходни преходи и впечатляващи гледки – бягство от жегите към Своге

Когато термометрите в София безмилостно доближат 40°C, въздухът става тежък като олово, улиците опустяват, а хората започват да търсят спасение в планината. Само на около час път с автомобил, северозападно от столицата , склоновете на Стара планина в..

публикувано на 30.07.25 в 10:45