Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Кеймбридж отвори врати българско неделно училище

Снимка: личен архив на Тюркян Османова

Българско неделно училище официално отвори врати в Кеймбридж. То носи името на апостола на свободата Васил Левски.

Създателите му са двама българи-филолози – Петко Петков и Тюркян Османова, които живеят в английския град. По думите на Османова, след официалната регистрация по местното законодателство, предстои кандидатстване за регистрация в официалния списък на българските училища в чужбина, а след това и по програма "Роден език зад граница". В интервю за Радио София тя сподели, че инициативата е срещнала подкрепата на цялата българска общност в Кеймбридж.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Български лекари провеждат медицински консултации в албанското с. Пустец

Лекари от български лечебни заведения преглеждат пациенти в албанското село Пустец, съобщава Посолството на България в Тирана . Инициативата се развива благодарение на организацията и финансирането на Фондация "Българска памет" и нейния основател..

публикувано на 26.09.25 в 20:06

Консултативни дни организира посолството ни във Виена

Службата по трудови и социални въпроси към Посолството на България във Виена, съвместно с Консулска служба , организират информационно-консултативни дни по трудови, социални и консулски въпроси за българските граждани в Австрия . За това съобщава..

публикувано на 26.09.25 в 17:10
Снимка: Българска Културна Асоциация

В Ница канят българите на съботен мегдан на Лазурния бряг

Българска културна асоциация "Българска роза"- Ница покани през Фейсбук сънародниците ни на съботен мегдан на Лазурния бряг - на хоро на променадата в Ница , Франция, на 27 септември от 19:00 ч.   Асоциацията планира хорàта да се провеждат всеки..

публикувано на 26.09.25 в 16:05