Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Метеоролозите прогнозират облачно-мъглива сутрин и слънчев следобед

Снимка: БГНЕС

В четвъртък минималните температури ще са от 3 до 8°, в София - 4°. До обяд в равнините и низините ще бъде мъгливо или с ниска облачност. После над по-голямата част от страната слънцето ще пробие. Максималните температури ще са от 15 до 20°, в столицата - 16°. След пладне от запад облачността ще започне да нараства.

По Черноморието максималните температури ще са 16-17°, колкото са и на морската вода. Вълнението на морето ще е до 2 бала

В планините ще е слънчево. След обяд от запад облачността ще се увеличава. Максималната температура на височина 1200 м ще е 14°, на 2000 м до 7°.

В петък над Северозападна България и Софийско ще превалява.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Национална художествена галерия

Работещите в музеите и в художествените галерии стачкуват символично

В навечерието на Европейската нощ на музеите и на Международния ден на музеите специалистите в музеите и в художествените галерии протестират символично под надслов: "За достойни възнаграждения!", информира БТА. " В деня на протеста ще ни..

публикувано на 17.05.25 в 10:12

Софиянци разчитат само на метрото и през уикенда

Четвърти пореден ден столицата остава без наземен транспорт, тъй като работещите в него не успяват да извоюват заявеното увеличение на своите възнаграждения. Междувременно служители, включително и от "Метрополитен" ЕАД, започнаха да събират подписи за..

публикувано на 17.05.25 в 09:19

"Европейската нощ на музеите" отново е празник за любопитни посетители

Опашки от чакащи се извиват пред всички големи музеи и галерии в един ден от годината. Това е времето, когато се провежда общоевропейската инициатива " Нощ на музеите " . На 17 май българските музеи и галерии отварят врати с безплатен вход за..

публикувано на 17.05.25 в 09:05