Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Вътрешният министър ще подаде оставка само по искане на президента

Снимка: БГНЕС

Служебният вътрешен министър Иван Демерджиев ще подаде оставка, само ако му я поиска президентът Румен Радев, обяви самият той в Елхово, където присъства на поклонението пред загиналия граничар Петър Бъчваров. Искания да се оттегли от поста направиха от ГЕРБ и БСП след вчерашния инцидент на границата, в който униформеният служител беше застрелян от турска територия.  

Не може проблеми, създавани през последните 10 г. - намаляване на щатовете на "Гранична полиция", изграждане на нефункционално и бутафорно съоръжение по границата, системно занемаряване и подценяване на всичко тук, да се пренасят на настоящото ръководство”, коментира Демерджиев. Той добави, че от първия си ден като министър е предприел действия да възстанови щата и съоръженията, осигуряващи живота и здравето на хората.  

Иван Демерджиев каза още, че задържаните за убийството двама турски граждани са братя. По думите му, те не са се опитвали да преминат браздата, а са причаквали други свои жертви. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Списание ЛИК разказва за 90-годишнината на БНР

Списанието на БТА ЛИК посвети февруарския си брой на Българското национално радио. То беше представено днес на специално събитие в Мраморното фоайе на радиото. На 25 януари се навършиха 90 години от създаването на медията. На тази дата през..

публикувано на 25.02.25 в 17:37
Виктория Бешлийска

Виктория Бешлийска влезе в каталога на литературната агенция "Къртис Браун"

Само няколко седмици след като беше обявена за "Писател на 2024" на годишните награди на "Столична библиотека" и след отличието за "Нишка" за роман на годината в категория "Българска литература" на наградите на Ozone.bg, Виктория Бешлийска отбелязва..

публикувано на 25.02.25 в 16:48

Българската армия е поръчала немска IRIS-T и френски CAESAR

България ще участва в съвместни обществени поръчки в областта на отбраната на ниво ЕС по проекти за придобиване на системи за противовъздушна отбрана IRIS-T и гаубици CAESAR. Министерството на отбраната е заявило и е получило одобрение още..

публикувано на 25.02.25 в 13:37