Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Положителни са малко над 9 % от пробите за Covid-19

Снимка: БГНЕС

Новите случаи на Covid-19 за денонощието са 467. Според данните на Единния информационен портал, 9,11 % от направените 5126 тестове са положителни. Хоспитализираните са 569, от които 65 в интензивни отделения. Новопостъпилите в болнични заведения са 60, починали са четирима пациенти. Излекуваните за последните 24 часа са 549.  

Имунизираните през последното денонощие са 1048. Хората със завършен ваксинационен цикъл у нас са вече 2 073 613 души. С бустерни дози са 923 381, а с адаптирана бустерна доза 50 812.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Ще е облачно, но студът ще отслабва

В четвъртък  минималните температури ще бъдат между минус 5 и 0°, в източните райони до минус 8°. В София ще е около минус 3°. През деня ще се заоблачи и над Източна България и над по-голямата част от страната ще е облачно. До обяд слаб дъжд, примесен със..

публикувано на 12.02.25 в 18:15
Искра Михайлова

"Възраждане" се обяви срещу продажбата на Украйна на двата реактора за АЕЦ "Белене"

Партия "Възраждане" се обяви срещу продажбата на Украйна на двата руски реактора, предназначени за АЕЦ "Белене". "АЕЦ "Белене" е един от най-напредналите проекти за ядрена централа в Европа и ние имаме възможността да бъдем сред първите държави,..

публикувано на 12.02.25 в 13:56

Германия депортира 7 бежанци в България

Германската провинция Северен Рейн-Вестфалия извърши първи чартърен полет за депортация на бежанци, съобщи bTV.  На полета е имало 7 млади мъже от Афганистан и Сирия. Те нямат криминални прояви. Депортацията е по силата на Дъблинското..

публикувано на 12.02.25 в 12:50