От 16 ноември вече няма ковид мерки. Отнася се за всички институции, заяви проф. Тодор Кантарджиев пред bTV. Мерките за болниците остават.
Доказан е първият случай на грипен вирус за България в този сезон. Той е H3N2 от типа грип А доказани вече и в Европа. Това е грипът, който направи големия епидемичен взрив в Австралия. Трябва да очакваме едно повишаване на другите респираторни заболявания, затова да не се подиграваме на хората с маска в метрото, заяви Кантарджиев. Хората със слаб имунитет да си вземат препоръчителни мерки. Вече задължителни ковид мерки няма, повтори професорът. Той съобщи, че вече има грипна ваксина за децата от 6 месеца до 19-годишна възраст, капе се в носа, посочи имунологът.
В четвъртък минималните температури ще са от 15° до 22°, в София – 16°. През деня, от югозапад на изток-североизток ще се развива мощна купесто-дъждовна облачност, ще има кратки валежи с гръмотевици. Главно в Южна България валежите ще са интензивни,..
В "България днес" на 30 Юли слушайте: 01:50 – Актуално от България и сънародниците по света 14:01 – Учреди се Асоциация на българските културни сдружения в чужбина 29:48 – "Изкуството да колекционираш време" – НХГ представя..
На 87-годишна възраст, на 28 юли т. г. е починал един от най-изтъкнатите журналисти международници в България – Константин Иванов . За тъжната вест съобщи на сайта си Съюзът на българските журналисти . " Константин Иванов имаше едно от най-ярките..
Международното триенале на сценичния плакат гостува на галерия "Средец" на Министерството на културата на 29 юли, вторник, с блиц изложба "Ре-акция:..
"Поне 870 души може да се възползват от мярката "Избирам България", за да бъдат привлечени обратно в България от чужбина. Голяма част от тях сигурно ще..
Огнеборци и доброволци успяха да спасят санданското с. Плоски от големия пожар, който бушува в Западната част на Пирин планина вече пети ден . Във вторник..