Протест срещу връщането на хартиената бюлетина организират днес от 18,30 ч. пред Народното събрание “Демократична България”, партия “Зелено движение” и “Продължаваме промяната”.
В мотивите си те изтъкват, че “Хартиената коалиция” – ГЕРБ, БСП и ДПС, е извършила буквално атентат срещу свободните и честни избори.
“На тъмно върнаха хартията, превърнаха машините в обикновени принтери, отмениха район “Чужбина”, максимално затрудниха разкриването на секции зад граница, закриха Обществения съвет към ЦИК”, аргументират призива си за протест политическите сили.
По примера на Хърватия, последвана от Гърция, Румъния, Словения, Северна Македония, Черна гора и Босна и Херцеговина, и в България четири организации обявиха 13 януари за ден без пазаруване в големите търговски вериги заради високите цени...
Киберсигурността и включването на България в Програмата за безвизови пътувания в САЩ са два приоритета на правителството, свързани пряко с Главната дирекция "Борба с организираната престъпност", заяви министърът на вътрешните работи Даниел Митов..
В Световния ден на радиото, който преминава под мотото „Радиото и климатичните промени“, разговаряме за това как екологичните предизвикателства на съвремието ни обединиха ученици от България, Италия и Дания. Надникваме и в работилниците по..
В различни периоди от съществуването си, дирекция "Предавания за чужбина" на общественото радио, позната днес като мултимедийната многоезична програма на..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..
В навечерието на честванията в памет на Апостола на свободата Васил Левски, президентът Румен Радев официално наименува столичното летище "Васил Левски"..