На всичките 13 задържани за педофилия са повдигнати обвинения, тъй като са събрани достатъчно доказателства за извършени престъпления, съобщи за БНТ говорителят на главния прокурор Сийка Милева. Вчера беше разбита педофилска мрежа, обменяла порнографски материали с деца.
Обвиняемите са задържани за 72 часа. Междувременно е иззет голям обем от компютърни конфигурации, за които в рамките на два дни ще бъдат извършени експертизи. Едва тогава ще стане ясно дали сред жертвите на разбитата група има и български деца. Голяма част от задържаните са семейни с деца, упражняващи престижни професии.
“Необходими са по-сурови наказания при подобни престъпления”, категорична е Сийка Милева.
След официалното посрещане на летище "Васил Левски" тази сутрин, волейболните национали на България - вицешампиони от Световното първенство във Филипините се срещнаха на специална церемония и с феновете си, изпълнили площада пред храм-паметника "Св...
В сряда минималните температури ще са от 5 до 10°, по морето и по-високи, в София – 6°. През деня облачността ще бъде разкъсана, над много райони значителна. Следобед на отделни места в Рило-Родопската област ще превали дъжд. През нощта срещу..
Кръгла маса относно необходимостта от национална програма за борба със затлъстяването ще се проведе днес в Народното събрание. В експертен доклад на тема "(не?)Победимите пандемии – Затлъстяването" се посочва, че страната ни е на 5-о място в..
Българин, част от хуманитарната флотилия за Газа, е сред задържаните от Израел, стана ясно от публикация в социалните мрежи на официалния канал на..
Тече евакуация във ваканционно селище "Елените", задействана е системата BG-Alert с указания за незабавна евакуация и качване на високо. Над 10 екипа..
Има трима загинали при наводнението във ваканционно селище "Елените", потвърди министърът на вътрешните работи Даниел Митов. "Единият гражданин се е..