Международната рейтингова агенция "Фич" потвърди дългосрочния кредитен рейтинг на страната ни в чуждестранна и местна валута ‘BBB’ с положителна перспектива, съобщиха от финансовото министерство. Рейтингът е подкрепен от силна външна и фискална позиция в сравнение с държавите със същия рейтинг. За надеждна се смята също политическата рамка от членството на страната в ЕС и дългогодишният режим на паричен съвет.
От рейтинговата агенция вярват, че българските власти остават ангажирани с приемането на еврото от 1 януари 2024 г., но рисковете от забавяне се увеличават заради несигурност относно динамиката на инфлацията.
"Фич" оценява растежа на БВП за тази година на 3,5% при 3% в предходна прогноза. Очакванията за инфлацията са за двуцифрено число през първото тримесечие на следващата година.
В сряда , 6 август, минималните температури ще са от 16 до 21°, в София – 16°. През деня ще е предимно слънчево. След обяд главно в северозападните и планинските райони ще превали и прегърми. Дъждовна облачност ще се развива и над Южна България...
Промените в Закона за движение по пътищата са обнародвани днешния брой на Държавен вестник и влизат в сила след месец. Така от 5 септември тол камерите ще подават данни към МВР за средна скорост, предаде бТВ. Превишилите скоростта ще получават..
Петима младежи от София, Пловдив, Карлово и Хасково представиха в Анкара България по проекта "Младите за културното наследство". Форумът е подкрепен от програма "Еразъм" на ЕС. Ивана Вълчева, Симеон Ангелов, Яна Вутова, Бурчин Садък..
През 2025 г. се навършват 80 години от атомната бомбардировка над японския град Хирошима. По традиция, в знак на съпричастност към жертвите на атаката,..
Промените в Закона за движение по пътищата са обнародвани днешния брой на Държавен вестник и влизат в сила след месец. Така от 5 септември тол..
В "България днес" на 6 август слушайте: 01:28 - Актуално от България и сънародниците по света 10:37 - Националният музей "Земята и хората" в..