Футболни страсти, подкрепени от музикални емоции, очакват феновете на най-популярния спорт заедно с началото на Световното първенство по футбол в Катар. От днес столичната зала “Христо Ботев” ще бъде оборудвана с огромен LED екран, на който ще се излъчват мачовете от близкоизточното емирство. Спортното събитие ще бъде съпроводено от музикален фестивал с участието на популярни български изпълнители – Дичо, Стефан Вълдобрев, група “Уикеда”, Боро Първи, Атанас Колев и др. Първи на сцената ще излезе фолклорният състав “101 каба гайди”. Концертите са безплатни.
В петък минималните температури ще са от 2 до 7° , по Черноморието до 10°, в котловините градусите ще се и под нулата, в София – около 2°. Преди обяд на места в равнините ще има мъгла или ниска облачност. През деня ще е слънчево с разкъсана висока..
49% от заетите инженери и учени у нас са жени, стана ясно на провеждащата се в София кръгла маса "Жените в иновациите". В технологичния сектор 27% от специалистите в информационните технологии са дами, което ни поставя на трето място в Европейския съюз...
В брой 70 на предаването слушайте : Кой е почетният консул на България в щата Невада Робърт Джоузеф Милър, удостоен с отличието на МВнР "Златна лаврова клонка" за заслуги към отношенията между САЩ и България – интервю с генералния ни..
София се сдоби с ново културно убежище. Phenomena е първият в България музей, посветен на връзката между наука и изкуство. Пространството представя..
България ще участва в престижния песенен конкурс "Евровизия", който през 2026 г. ще отбележи своето 70-о издание. Завръщането е част от стремежа на..
Съюзът на артистите в България изразява категорична подкрепа към музикантите от Симфоничния оркестър на Българското национално радио по искането им за..