Хотелиери и украински граждани отново излязоха на протест в курорта Слънчев бряг – този път с въпроса къде ще отидат бежанците, принудени да напуснат затворените в началото на ноември хотели. На демонстрацията присъстваха възрастни жени, които заявиха, че остават на улицата и не знаят какво да правят.
Според новото постановление на Министерския съвет след 1 ноември хотелиерите нямат правото да регистрират и приемат нови бежанци. Ако все пак ги настанят в базите си, те няма да получат средства за тях.
Продължава и проблемът с изхранването на украинските бежанци, след като държавата спря средствата им за храна. Хотелиерите поискаха от хората да плащат по 5 лв. дневно, но повечето от тях нямат тази възможност.
В неделната вечер на 7 септември небето ще ни предложи уникално зрелище, известно като Кървава луна. Става дума за пълно лунно затъмнение, при което Луната ще се обагря в огнени нюанси на оранжево и червено. З атъмнението се случва дни преди..
Вторият събор на боба с наденицата обещава незабравим празник на вкуса и фолклорните традиции в село Житница (Южна България). На красивите поляни на местната конна база на 7 септември се събират любители на автентичната кухня, за да оценят по..
От днес до 12 септември НАТО ще проведе в страната ни едно от най-мащабните и комплексни учения за управление при извънредни ситуации – BULGARIA 2025, съобщи МВР. Домакин ще бъде Центърът за професионално обучение към Главната дирекция “Пожарна..
По случай днешния Ден на Съединението на Княжество България с Източна Румелия политиците отправиха послания за единение. България празнува..
Село Крепост, община Димитровград, става кулинарна столица на традициите на 7 септември 2025 г. , когато приютява една от най-ароматните ни кулинарни..
В неделя ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността, но почти без валежи. Вятърът ще бъде североизточен, предимно слаб, в..