Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Франкофонските ценности са спасителни за демокрацията, каза вицепрезидентът

Снимка: БГНЕС/Президентство

В много франкофонски страни доверието на гражданите в институциите и политиците значително намалява, заяви в Тунис вицепрезидентът Илияна Йотова по време на дискусиите в рамките на XVIII Среща на върха на Франкофонията.

Според Йотова недоверието е провокирано от липсата на резултати от публичните действия и от кризата на ценностите. По думите й нужно е осъзнаване и насърчаване на ценностите на Франкофонията - мир, демокрация, човешки права, равенство, солидарност, културно и езиково многообразие. Вицепрезидентът призова за изследване на причините за недоверието на гражданите, за да се избегне тенденцията да се търсят алтернативи на демокрацията.

Вицепрезидентът разговаря с генералния секретар на Международната организация на Франкофонията и поднови поканата към Луиз Мушикивабо да посети България.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В Одеса се подготвя провеждането на Дни на българската култура

Кметовете на Одеса – Генадий Труханов, и на район "Младост" в Община Варна Христо Христов разговаряха в украинския град.  Двата черноморски града са побратимени от 1992 г. и имат споразумение за сътрудничество в областта на културата, туризма,..

публикувано на 07.10.25 в 09:01

След наводненията България иска помощ от фонд "Солидарност" на ЕС

Министрите на вътрешните работи Даниел Митов и на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов разговаряха за първите процедури по възстановяване на щетите от обилните валежи в последните дни, съобщи пресцентърът на МВР. С писмо..

публикувано на 07.10.25 в 08:54

Фотоизложба събира спомените, самотата и труда на седем деца бежанци от Сирия

Седем непридружени деца бежанци от Сирия, настанени в кв. “Овча купел” в София, застават пред обектива на Михаела Вачева за фотографската изложба “Това, което пазя”. Събитието се открива днес в столичната Галерия Порт А. “Чрез своите..

публикувано на 07.10.25 в 07:50