Българките Мирела Косева и Сияна Павлова се класираха на второ място в синхронните скокове във възрастта 11-12 години на Световното първенство по скокове на батут за младежи и девойки в София. Двете момичета изпълниха изключително чисто комбинацията си и завоюваха сребърното отличие с оценка от 42.640 точки. Първи, с 43.350 точки, станаха София Дарус и Елинор Майер от Франция.
Въпреки отличното си изпълнение момчетата ни останаха на четвъртата позиция с оценка от 43.490 точки. Златните медали спечели двойката от Узбекистан – Фирдавс Ибрагимов и Сардор Мухамадиев с 45.250 точки.
Днес шампионатът продължава с надпреварата във възраст 15-16 години батут (индивидуално) и синхронни скокове в категория 13-14 годишни.
В историческата местност Петрова нива в Странджа днес ще бъде отбелязана 122-годишнината от Илинденско-Преображенското въстание. Честването се провежда под патронажа на държавния глава и в събитието ще участва и президентът Румен Радев, съобщиха от..
В "България днес" на 15 Август слушайте: 01:55 – Актуално от България и сънародниците по света 14:00 – Православен църковен календар – празнуваме големия християнски празник Успение на Пресвета Богородица 20:50 –..
Четиринадесетото издание на Международния кулинарно-фолклорен фестивал "Банатски вкусотии – традициите на моето село" ще се проведе на 16 август 2025 г., събота, в с. Асеново, община Никопол. Фестивалът се организира от Народно читалище "Петър Парчевич..
През последните дни по Южното Черноморие има няколко фатални инцидента с удавени туристи , съобщава БНТ. Силният североизточен вятър и мъртвото течение..
Министърът на здравеопазването доц. д-р Силви Кирилов, откри вертолетно летище в Кърджали, съобщи пресцентърът на МЗ. Площадката е на територията на..
Четиринадесетото издание на Международния кулинарно-фолклорен фестивал "Банатски вкусотии – традициите на моето село" ще се проведе на 16 август 2025 г.,..