Много от земеделските производители нямат възможност да отделят нужния ресурс, за да популяризират продуктите си, затова е необходимо държавата да подпомага участието им в международни изложения.
На работна среща с биопроизводители и преработватели, по повод първото участие на страната ни в специализираните форуми за биохрани и биокозметика – BIOFACH и VIVANESS в Германия заместник-министърът на земеделието Тодор Джиков изтъкна, че е необходима държавната подкрепа в маркетингово отношение. По думите му, това е правилният подход, който ще даде добра възможност на българските биопроизводители и преработватели да представят продукцията си.
Тазгодишният празник на бесарабските българи, който отбелязваме ежегодно на 29 октомври, прерасна в поредица събития, посветени на българската общност, разпръсната из областта Бесарабия, поделена между Румъния, Украйна и Молдова. Последното от тях..
В четвъртък минималните температури ще са от 6° до 11°, в София – ще е около 8°. През деня ще остане облачно с превалявания. По-значителни и на повече места ще са валежите в Източна България, а след обяд и в Централна. Без валежи с временни разкъсвания..
Fertility Europe , паневропейската мрежа от асоциации на пациенти с репродуктивни проблеми, обяви старта на деветата Европейската седмица на фертилността 2025 , която продължава до 9 ноември. Кампанията се осъществява в цяла Европа и ще премине..
В сряда минималните температури ще са от 4 до 9°, в София ще е около 2°. Вятърът ще отслабне и ще стихне и на много места в низините и котловините ще бъде..
Размерът на средния осигурителен доход за страната за септември 2025 г. е 1882,97 лв., а размерът на средномесечния осигурителен доход за страната за..
По покана на член-кореспондента на Папския комитет за исторически науки доц. д.н. Кирил Карталов на 12 ноември от 17,30 ч. лекция в зала "Марин Дринов" на..