Стотици граждани в цялата страна и представители на българската общност в Лондон се включиха в Общобългарския мирен поход и се подписаха в петиция за запазването на мира и неутралитета на България.
Те изразиха категорично несъгласието си с всичките 175 депутати в парламента, които взеха решението от името на българския народ. Според недоволните, изпращането на военна помощ от България към Украйна би означавало и вероятна мобилизация на жива сила, което е изключително притеснително. Те се заканиха да атакуват решението в Конституционния съд.
Протестиращите уточниха също, че България трябва да приема пострадалите, да им помага, да изпраща хуманитарна помощ за нуждаещите се, но не и да се меси в конфликта. Те изтъкнаха още, че НАТО има защитна функция, а Украйна не е член на алианса. Важно е политиците да отговорят и на въпроса защо България се готви да изпраща помощ, за каквато всъщност няма нужния капацитет.
Гражданите подчертаха още, че в Народното събрание преобладават агресивно мислещи хора и изпращането на оръжие няма да доведе до мир, а до ескалация на напрежението в цяла Европа.
Сред включилите се в Похода за мир и неутралитет имаше и протестиращи срещу въвеждането на еврото, които изразиха опасения, че влизайки в еврозоната страната ни ще поеме пасивите на останалите страни, наред с активите.
Министърът на външните работи Георг Георгиев прие делегация, представляваща Йорданската асоциация на завършилите български университети в състав д-р Хайдар Ибрахим Али, председател на Управителния съвет, инж. Набил Ал-Бакри, координатор на..
В нощта между 12 и 13 август небето над България ще поднесе едно от най-впечатляващите природни зрелища – пика на метеорния поток Персеиди. Очаква се десетки "падащи звезди" на час да осветят тъмнината – идеален момент за любителите на..
Службите за сигурност у нас извършват претърсвания и изземвания в жилища и офиси в София и в страната. Действията на екипите са в изпълнение на молба за правна помощ на Националното антикорупционно бюро на Украйна. Молбата е свързана с разследване..
Министърът на външните работи Георг Георгиев прие делегация, представляваща Йорданската асоциация на завършилите български университети в състав д-р..
В нощта между 12 и 13 август небето над България ще поднесе едно от най-впечатляващите природни зрелища – пика на метеорния поток Персеиди. Очаква..
В сряда, 13 август, минималните температури ще са от 18 до 23°, в София – 18°. През деня ще е слънчево. Ще духа слаб, в Дунавската равнина и..