Прокуратурата започва предварителна проверка по повод твърденията на лидера на БСП Корнелия Нинова за манипулиран машинен вот на предсрочните парламентарни избори през октомври т.г. “Имаме съмнения за фалшифициране на последните избори и се надявам органите и прокуратурата да се самосезират”, обяви тя вчера на брифинг в Пловдив. По думите на Корнелия Нинова, протоколите от машините и от преброените разписки не съвпадат. От държавното обвинение са се самосезирали по нейните и на председателя на парламентарната група на социалистите Георги Свиленски изявления по време на обсъждането на второ четене на промените в Изборния кодекс, казаха за БНР от Софийската градска прокуратура. От там уточниха, че проверката е възложена на Държавната агенция “Национална сигурност”.
Националната галерия ("Квадрат 500") открива за първи път на 4 ноември от 18,00 ч. изложба на Кристо и Жан-Клод, с която отбелязва 90 години от рождението на творческия тандем. Официално пред публиката ще бъде показана първата за музейната колекция..
Във вторник минималните температури ще са от 8 до 13°, в София ще е около 8°. През деня ще се задържи облачно на много места с валежи от дъжд, които от запад на изток ще спират. Ще духа умерен, в Дунавската равнина и Горнотракийската низина..
България ще участва в престижния песенен конкурс "Евровизия", който през 2026 г. ще отбележи своето 70-о издание. Завръщането е част от стремежа на Българската национална телевизия да популяризира българската култура и талант пред международна..
Във вторник минималните температури ще са от 8 до 13°, в София ще е около 9°. През деня валежи ще има над цялата страна, като по-значителни ще са в..
Седемгодишната Магдалена Стоянова от плевенската арт школа "Колорит" получи златен медал и отличие от Международния конкурс за детска рисунка "Здраве..
Среща на тема "Мечката в контекста на екотуризма: възможности и перспективи" ще се проведе днес в сградата на родопската община Смолян. Събитието е..