288 са новозаразените с Covid в страната за последните 24 часа. Случаите нарастват с 242 спрямо ден по-рано. Над 59% от новоинфектираните не са ваксинирани. Положителни са 5,3% от направените 5445 теста, при 5,6% на показателя в понеделник, сочи порталът coronavirus.bg.
Регистрираните активно болни намаляват с 248 до 5196. В болници са приети 56 инфектирани. 44 от тях или 78,6% не са ваксинирани. Хоспитализираните намаляват с 45 до 415. На интензивно лечение остават 56 заразени.
За последното денонощие са регистрирани шестима починали с установен Covid. Петима от починалите не са били имунизирани. Излекуваните в понеделник са 530. Поставени са 404 ваксини.

Монографията "Църковният живот на българите в Бесарабия (1812–1918)" представят днес в Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей към БАН в София. Нейният автор Иван Думиника е началник на Отдел "Политики в областта на междуетническите..
В София днес ще се състои международна конференция на тема Regional Defence Summit 2025. В нея ще участват министри на отбраната, представители на Европейския съюз и НАТО, лидери от индустрията, инвеститори и иноватори със следващото поколение обещаващи..
Във вторник минималните температури ще са от 3 до 8°, в София – 4°. През деня преди обяд облачността ще е значителна и на места от северозапад на югоизток ще превали дъжд. На повече места и по-големи количества ще са валежите в Югозападна България, а..
В началото на войната между Русия и Украйна бесарабските българи по всички земи посрещнаха своя празник с молитва за мир. Почти четири години по-късно,..
В сряда минималните температури ще са от 1° до 6°, в София – 1°. Сутринта на места в равнинната част от страната ще има условия за намалена видимост...
Финансова помощ на стойност 21 350 000 швейцарски франка предоставя Швейцария в подкрепа на политиките на България в областта на миграцията. "Като външна..