ГЕРБ ще предложи правителство от експерти, които могат да стабилизират България, обяви лидерът Бойко Борисов в профила си във Фейсбук. В понеделник президентът Румен Радев ще връчи на коалицията ГЕРБ-СДС първия мандат за съставяне на кабинет.
Борисов е информирал за намеренията си председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен на срещата на Европейската народна партия в Атина. Той декларира, че ще продължи диалога с всички парламентарни партии, защото на страната ни е необходим кабинет, който да ускори работата по приемането на законите по Плана за възстановяване и устойчивост.
“Въпреки кризите, през които преминаваме, потвърдихме евроатлантическата ориентация на България”, пише още Борисов, давайки пример с военната помощ за Украйна, придобиването на втората част от ескадрилата F-16, подкрепата на перспективите за еврочленство на Република Северна Македония.
Доказаната във вековете толерантност на българския народ е гаранция срещу ксенофобията и антисемитизма, които нямат корени в нашето общество. Това заяви президентът Румен Радев на среща в София с Ан-Софи Себан-Бекаш, вицепрезидент за Европа на Американския..
Григор Димитров е номиниран за наградата "Стефан Едберг" за спортсменство през сезона в най-високото ниво на мъжкия тенис - АТР. Към победителите от последните три години в наградата "Стефан Едберг" за спортсменство – Григор Димитров (2024), Карлос..
В рамките на разследване, водено от Европейската прокуратура в София, Главна дирекция "Национална полиция" е извършила няколко претърсвания и изземвания през тази седмица по подозрение за измами с евросубсидии за земеделие, предаде БТА, позовавайки се на..
В сряда минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и..
Във вторник минималните температури ще са от 0 до 5°, по-високи по Черноморието – между 8 и 11°, в София ще е около 2°. През деня над Югозападна и..
Една област в най-бедния регион в ЕС, каквато е печалната слава на българския Северозапад, успява да се нареди в челната тройка в страната ни по степен..