Днес в Русе на бизнес форум на тема "Възстановяване на Украйна - възможности за сътрудничество" ще бъде дадена информация за възможностите за възстановяване на Украйна и участието на българския бизнес, както и за плана на ЕС за възстановяване.
Събитието се организира от Българо-украинската индустриална камара при Българската търговско-промишлена палата, съвместно с почетното консулство на Украйна в Русе.
Сред гостите на бизнес срещата ще бъде посланикът на Украйна в България Виталий Москаленко. Информацията е на кореспондентката на БНР в Русе Ася Пенчева.
Предаване на Радио България за българите по света В "България днес" на 14 Април слушайте: 0 2 : 19 - Актуална информация от България и света 12:07 - Прогноза за времето у нас и по..
Във вторник, 15 април, над страната ще преобладава облачно време и на места в Западна България ще превалява. Ще духа слаб изток-югоизточен вятър, в Източна България – умерен. Минималните температури ще бъдат между 5° и 10°, в София – около 7°, а..
Тараклийският държавен университет "Григорий Цамблак" в молдовския град Тараклия официално стана поделение на Русенския университет "Ангел Кънчев", съобщиха от българския ВУЗ. Така се финализира дългогодишен процес за осигуряване на българско..
Патриарх Даниил отслужи Света литургия в катедралата "Св. Александър Невски" по случай празника Вход Господен в Йерусалим. Днешният ден отбелязва..
Предаване на Радио България за българите по света В "България днес" на 14 Април слушайте: 0 2 :..
Тараклийският държавен университет "Григорий Цамблак" в молдовския град Тараклия официално стана поделение на Русенския университет "Ангел Кънчев",..