Парламентарната икономическа комисия прие на първо четене законопроект за въвеждане на държавен надзор над рафинерията “Лукойл Нефтохим”-Бургас. Целта е да бъде защитена националната сигурност при извънредни обстоятелства като прекъсване на доставките на руски петрол или спиране на производството.
Проектозаконът предвижда при необходимост да бъде определен надзор над целия сектор “Петрол и петролни продукти” от страна на търговски управител, назначен от министъра на икономиката. “Управителят ще се назначава за ограничен срок от 6 месеца, който може да бъде удължен еднократно за още 6 месеца”, обясни вносителят на законопроекта Мартин Димитров.
Според министъра на икономиката Никола Стоянов рискът да бъде използвана опцията е малък, но е добре “да имаме инструментариума да реагираме в различни ситуации”
В сърцето на Розовата долина, в подножието на Стара планина и Средна гора, за 26 път се провежда Празникът на калоферската дантела. Палитрата от събития е богата – гостите на двете подбалкански градчета, Карлово и Калофер, са свидетели на..
Монументът на връх Бузлуджа – символ на социалистическата епоха в българската история и "звезда" сред любителите на dark туризма , за пореден път е сцена на фестивал с модерен дух и кауза. За пета година OPEN BUZLUDZHA предлага завладяващо..
В историческата местност Петрова нива в Странджа днес ще бъде отбелязана 122-годишнината от Илинденско-Преображенското въстание. Честването се провежда под патронажа на държавния глава и в събитието ще участва и президентът Румен Радев, съобщиха от..
В "България днес" на 15 Август слушайте: 01:55 – Актуално от България и сънародниците по света 14:00 – Православен църковен..
Четиринадесетото издание на Международния кулинарно-фолклорен фестивал "Банатски вкусотии – традициите на моето село" ще се проведе на 16 август 2025 г.,..
Една от най-големите звезди на съвременната опера - Джойс ДиДонато, избра българската дизайнерка Веселина Свиларска за костюмите, с които ще представи..