Настъплението на руските сили в източна Украйна продължава, като най-ожесточени са сраженията в край Бахмут, Донецка област, където руската армия активно атакува. Генералният щаб на въоръжените сили на Украйна твърди, че украинските военни са успели да отблъснат настъплението на руснаците в около седем населени места. По информация на руски източници, украинските въоръжени сили са контраатакували около пет селища край Бахмут, но тези опити са били отблъснати.
След руските атаки без ток остават хиляди домакинства в Киев и околностите, както и в Одеса и Днипро.
Според военни експерти, до този момент, в хода на сраженията в Донецка и Луганска област, нито една от страните все още не е в състояние да постигне убедителен успех.
На 8 декември руската армия е изпратила подкрепления на позициите си край градчето Сватово в Луганска област, което украинските въоръжени сили се опитват да превземат. Според прогнозите на Института за изследване на войната, руската армия се опитва да засили активността си край Сватово, за да предотврати очакваното настъпление на украинските военни.
558 българи на 18-годишна възраст ще могат да осъществят мечтано пътешествие с влак из Европа, да се учат от други култури и да изграждат нови приятелства. Те са избрани да получат безплатна карта за пътуване от кампанията DiscoverEU. За есенното ѝ..
Без напредък е преминало заседанието в Скопие на комисията по исторически и образователни въпроси между България и Северна Македония, предаде БТА. На 21 и 22 февруари комисията за пореден път е обсъждала как в македонските учебници за 7-и клас е..
Полицията издирва всички, които са участвали в сблъсъците пред сградата на Европейската комисия в София в събота 22 февруари. Те се установяват от записите в камерите на мястото.Разпоредено е всички участници във вандалските прояви да бъдат извадени от..
В "България днес" говорим за ролята на българските организации за подобряване живота и отношението към сънародниците ни в съседна Сърбия. Събеседник по..
За „отварянето” през радиото между България и Северна Македония веднага, след като България призна отделилата се от Югославия млада държава,..
България ще участва в съвместни обществени поръчки в областта на отбраната на ниво ЕС по проекти за придобиване на системи за противовъздушна..