Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Метеорологична прогноза за 13.12.2022 г. – вторник

Ще е хладно макар и слънчево след обяд

Снимка: БГНЕС

Във вторник минималните температури ще са от минус 6° във високите западни полета, до 5° по Южното Черноморие. В София ще е минус 4°. През деня облачността ще се разкъсва. След обяд ще има и слънце. Облачно ще е над крайните южни райони и там до обяд ще превали. Максималните температури ще са от 1 до 6°, в столицата – 2°.

Над планините преди обяд облачността ще е значителна. В Родопите ще превалява сняг. След обяд ще е слънчево. Максималната температура на височина 1200 м ще е 0°, на 2000 м до минус 6°.

По Черноморието сутринта ще превали дъжд, след обяд ще грее слънце. Максималните температури ще са до 6°. Морската вода е 9-11°.

В сряда ще има разкъсана облачност без валежи. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Илияна Йотова на Азиатския фестивал: Искаме подадена за приятелство ръка, не войни

В София се провежда петото издание на Азиатския фестивал под надслов "Обединени в многообразието". Събитието привлича многобройна българска и международна публика и се превръща в истински празник на културите от Азия. Фестивалът е организиран от..

публикувано на 14.06.25 в 16:09

Галин Томов изработи килим с образа на президента Тръмп за рождения му ден

Галин Томов изработи впечатляващ портрет на президента Доналд Тръмп  специално за рождения му ден - 14 юни,  върху килим, като използва за това традиционен български стан и техника.   "В продължение на 10 месеца Галин Томов изтъка 270 000 отделни..

публикувано на 14.06.25 в 09:27

Координационен център към външно министерство ще следи ситуацията в Близкия изток

Координационен център във връзка с влошаващата се ситуация в Близкия изток е създаден по нареждане на Росен Желязков под ръководството на министъра на външните работи Георг Георгиев. Центърът ще следи развитието на обстановката в реално време, ще..

публикувано на 14.06.25 в 09:11