Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Войната в Украйна

Киев не иска част от предлаганото българско оръжие

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Украйна е отказала част от военната помощ, която с решение на парламента трябва да бъде пратена от България, пише "24 часа". Изданието цитира единствения депутат, който гласува "въздържал се" за отпускането на оръжие на Киев. Богомил Петков от "Продължаваме промяната" е заявил, че не може да издава класифицирана информация, но има оръжия и боеприпаси, които украинската страна е отказала. За да тръгне българската военна помощ след решението на парламента президентът Румен Радев трябва да издаде съответен указ.

Сутринта на 14 декември Русия отново атакува с ирански дронове Киев и Киевска област. От двете вълни на атаката има повредени жилищни сгради. На един от свалените дронове има поставено и послание – "За Рязан", като се има предвид украинската атака срещу руското стратегическо летище, съобщава УНИАН.

Според украинският държавна информационна агенция в последните 48 часа в руските военни блогове продължава да се върти информация, че е уволнен ръководителят на руския генерален щаб ген. Валерий Герасимов. Като цитира британското разузнаване, УНИАН подчертава, че няма официална информация за свалянето на Герасимов, който беше стратега на окупирането на Крим през 2014 г. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Застудяване с валежи от дъжд и сняг

В неделя ще бъде облачно. С преминаването на студен атмосферен фронт от запад ще завали дъжд, който до обед ще обхване и Източна България. В планинските райони на Западна България дъждът ще се примесва със сняг. Минималните температури ще бъдат..

публикувано на 01.03.25 в 18:30

Български дипломати раздадоха мартеници на хората в Одрин

Мартеници превзеха централните улици на Одрин, предаде кореспондентът на БГНЕС. Един от най-разпознаваемите български символи беше раздаван от дипломати в Генералното ни консулство на жителите и гостите на най-големия турски град в Тракия. Южните..

публикувано на 01.03.25 в 16:52

Българско знаме се извисява на 21 метров пилон край Етрополе

На церемония в присъствието на президента Румен Радев българското знаме беше издигнато на 21 метров пилон в местността Звездата край Етрополе близо до паметника-костница "Братската могила". " Днес всички ние издигаме глас, че в разделно за света..

публикувано на 01.03.25 в 16:10