Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Държавата проучва нагласите за работа и установяване на украинските бежанци

Снимка: Агенция по заетостта

Междуинституционално проучване сред украинските граждани започна Агенцията по заетостта, за да получи актуална информация за възможностите им за работа в България. Проучват се нагласите им за самостоятелен живот, отглеждане на деца и образование, както и осигуряване на грижа за здравето на по-възрастните бежанци. 

Данните ще послужат за предприемане на адекватни и навременни мерки за подкрепа на украинските граждани. Анкетирането се осъществява до 16 декември чрез online формуляр, който е публикуван на официалната интернет страница на Агенцията по заетостта и може да бъде достигнат и чрез QR код за мобилни устройства или през следната връзка  - тук.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Възможни са слаби валежи в Южна България, затоплянето продължава

В четвъртък , 23 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, по Черноморието 13-16°, в София – 7°. Сутринта на места в низините и котловините видимостта ще е намалена заради мъгла или ниска облачност. През деня облачността над страната ще е..

публикувано на 22.10.25 в 19:16

Младите лекари ще получат желаното увеличение на заплатите си

На ниво коалиция сме взели решение представените искания на младите лекари като нива на възнаграждения да бъдат удовлетворени, заяви на заседание на парламентарната здравна комисия нейният председател Костадин Ангелов, предаде репортерът на БНР..

публикувано на 22.10.25 в 16:33

Росен Желязков покани крал Чарлз Трети отново да посети България

Премиерът Росен Желязков отправи покана към крал Чарлз Трети отново да посети България, съобщиха от Министерския съвет. Двамата са разговаряли на кралския прием, организиран по повод Срещата на върха в рамките на инициативата “Берлински процес” в..

публикувано на 22.10.25 в 14:52