88% от българите смятат, че е важно да се спортува, но над ¾-ти не спортуват, сочи проучване на агенция "Тренд" по поръчка на Национална спортна база. Редовно спортуват едва 23 на сто от анкетираните. Те са на възраст предимно до 29 години.
39% заявяват, че са спрели редовно да спортуват. Основното им оправдание е липсата на време. Над половината анкетирани оценяват здравословното си състояние като отлично – 19% или много добро – 35%, докато 11% като лошо. Над 2/3-ти от хората над 60 години оценяват здравето си като лошо или много лошо. 40%, предимно младите, се хранят здравословно, а 51% признават, че не се хранят здравословно.
38% от спортуващите не харчат пари за това. Основен мотив на спортуващите да практикуват някакъв спорт е здравето – 80%. За 46% е водещо забавлението.
Стачката в Българската национална телевизия се отлага , съобщи БТА. След поредица от срещи във вторник, ръководството на БНТ е заявило, че уважава правото на протест, но е изяснено, че той трябва да е съобразен със закона. Генералният директор Емил..
В сряда , 24 септември, минималните температури ще са от 8 до 14°, по Черноморското крайбрежие – между 14 и 18°, в София – 9°. В крайните източни райони преди обяд ще има ниска облачност, а в сутрешните часове на отделни места в низините и..
България ще се включи в стената от дронове, която Европейския съюз смята да създаде в скоро време по източните си граници. Министърът на отбраната Атанас Запрянов потвърди днес във Велико Търново новината, която беше обявена от говорителя на..
Старата българска столица Велико Търново е домакин на първия по рода си Национален био фест 2025 от 26 до 28 септември. Мащабното изложение на..
През следващото денонощие облачността ще бъде предимно значителна и на места в Западна България и крайните югоизточни райони ще има валежи от дъжд...
Брой 65 на предаването е посветен на българите в Молдова. Ще чуете: България е там, където се говори и мисли на български – репортаж от..