Парламентарната група на “БСП за България” призова президента Румен Радев да наложи вето на Закона за ратификация на споразумението за предоставяне на оръжия на Украйна, съобщи партийният пресцентър. Вчера Народното събрание окончателно реши да изпратим въоръжение на нападнатата страна. В писмо до държавния глава БСП изтъква две групи основания за налагане на вето – конституционни и юридически, и морално-политически. Левицата се позовава и на публични изказвания на президента срещу въвличането на България във войната в Украйна.

Министърът на околната среда и водите Манол Генов обяви за защитени две вековни дървета, всяко от които е на приблизителна възраст 200 години, съобщиха от ведомството. Едното е от вида бял бряст (Ulmus laevis) с обиколка на стъблото 4,00 м и..
В деня, в който православната църква празнува Събор на свети архангел Михаил, в Националния археологически резерват "Деултум-Дебелт" ще бъдат отбелязани 1160 години от покръстването на българския народ. На събитието ще присъстват..
В "България днес" на 07 ноември слушайте: 05:14 - Актуално от България 13:08 – По съседски – новини от Балканите 22:12 – Делници и празници в неделното училище „Св. Св. Кирил и Методий“ в Атина 38:54 – Ново изследване хвърля..
В деня, в който православната църква празнува Събор на свети архангел Михаил, в Националния археологически резерват "Деултум-Дебелт" ще бъдат..
Министърът на околната среда и водите Манол Генов обяви за защитени две вековни дървета, всяко от които е на приблизителна възраст 200 години, съобщиха..