Министерският съвет одобри допълнителен трансфер в размер на 1 660 000 лева (830 000 евро) по бюджета на Българското национално радио за 2022 г., съобщи БТА. Целта е със средствата да бъде осигурено високо ниво на защита на информационната и комуникационната инфраструктура както и непрекъсваемостта на програмите в БНР.
Средствата се осигуряват за сметка на преструктуриране на разходите и/или трансферите по централния бюджет за 2022 година.
През последните месеци кибератаките срещу сайтове на държавни институции, организации и медии зачестиха, припомня БТА. Интернет сайтът на БНР, в средата на м.октомври бе недостъпен за няколко дни, а на 13 декември системата на БНР за управление на съдържанието и излъчването бе обект на хакерска атака.
Кметовете на Одеса – Генадий Труханов, и на район "Младост" в Община Варна Христо Христов разговаряха в украинския град. Двата черноморски града са побратимени от 1992 г. и имат споразумение за сътрудничество в областта на културата, туризма,..
Министрите на вътрешните работи Даниел Митов и на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов разговаряха за първите процедури по възстановяване на щетите от обилните валежи в последните дни, съобщи пресцентърът на МВР. С писмо..
Седем непридружени деца бежанци от Сирия, настанени в кв. “Овча купел” в София, застават пред обектива на Михаела Вачева за фотографската изложба “Това, което пазя”. Събитието се открива днес в столичната Галерия Порт А. “Чрез своите..
Младите медици от инициативата "Бъдеще в България" излизат отново на протест пред Министерството на здравеопазването, откъдето ще се отправят на..
В "България днес" на 08 октомври слушайте: 05:00 – Актуално от България и за общностите с българи по света 18:30 – Виновни за..
В сряда , 8 октомври, синоптичната обстановка ще остане сложна. През нощта в Дунавската равнина и Лудогорието ще остане дъждовно и на места..