Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

И българчетата в Одеса посрещнаха Дядо Коледа

Българчетата в Одеса посрещнаха Рождество
Снимка: Всеукраински център

Учениците от българското неделно училище "Васил Априлов" посрещнаха дядо Коледа в Одеса. Повече от 30 деца се събраха за празника в сградата на Всеукраинския център за българска култура. По традиция малчуганите се запознаха с историята и традициите на ритуала. Всеки малък човек отнесе вкъщи своята сурвачка, ръчно изработената коледна играчка и част от Коледната магия. 
С много любов, песни и танци, децата посрещнаха Дядо Коледа и Снежанка и получиха своя подарък, разказват от центъра.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Църковната ни мисия "Св. Злата Мъгленска" в Антверпен, където ликуват българският дух и принадлежност

Десетки наши сънародници от Антверпен и околностите на града се събраха и отпразнуваха заедно храмовия празник на църквата, чийто патрон е Света Злата Мъгленска – покровителка на българите в чужбина. "За мен е много вълнуващо, още повече, че..

публикувано на 19.10.25 в 15:47

Българчета в Малта с вдъхновяваща среща с олимпийската шампионка Екатерина Дафовска

Българското неделно училище “Св. св. Кирил и Методий” в Пембрук, Малта, организира среща с олимпийската шампионка в биатлона от Нагано 1998 Екатерина Дафовска, съобщиха от учебното заведение на фейсбук страницата си. Тя ще се състои на 19..

публикувано на 18.10.25 в 15:40

В Хамбург обсъждат ролята на гласа за успеха на българите зад граница

Българите в Хамбург и региона имат възможност да се включат в полезен семинар на 19 октомври, който отваря вратата към познанието как да използват гласа си като успешен инструмент в общуването. Домакин на срещата – “Ролята на гласа за успеха..

публикувано на 18.10.25 в 11:55