Във вторник сутринта по поречието на Дунав и в котловините видимостта ще е намалена. Минималните температури ще са от минус 1° до 4°, в столицата - 2°. Преди обяд ще има слънце, после ще се заоблачава, но ще остане без валежи. Привечер ще прониква студен въздух от северозапад. Максималните температури ще са от 10 до 15°, в София - около 10°.
По Черноморието облачността ще е променлива, след обяд и значителна. Максималните температури ще са 11-13°, малко по-високи от температурата на морската вода. Вълнението на морето ще е до 3 бала.
Над планините облачността ще е променлива и ще е ветровито. Максималната температура на височина 1200 м. ще е 8°, на 2000 м. до 2°.
В сряда ще има променлива облачност, но остава без валежи.Българската православна църква направи официално обръщение за "езическата нео-индуистка пропаганда с лъжехристиянски елементи". Митрополитите призовават за по-голяма бдителност към "гастролиращи гурута, самозвани "духовни учители" и гравитиращите около..
Варна е домакин на 12-то издание на RADAR Festival Beyond Music , което ще се проведе между 7 и 10 август. Темата на събитието тази година е бъдещето на музиката в ерата на изкуствения интелект – тя ще бъде разгърната както в концертите, така и на..
В четвъртък минималните температури ще са от 14° до 22°, в София – 14°. През деня ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността. На отделни места, главно в планинските райони ще превали за кратко и ще прегърми. Ще духа слаб, в..
Силното земетресение, с магнитуд над 6 по Рихтер, което разтърси в неделя, в 19,53 ч., Западна Турция беше усетено почти в цяла България. Дежурният..
В "България днес" на 11 август слушайте: 04:56 Актуално от българските общности по света 15:50 Съвременното лице на един древен град – как..
При строително-ремонтни дейности на Северната сграда (откъм ул. "Оборище") на Националната художествена академия в София е намерен античен тегулен гроб –..