89 са новозаразените с Covid в страната за последните 24 часа. Случаите нарастват с 28 спрямо ден по-рано. Над 67,4% от новоинфектираните не са ваксинирани. Положителни са 7,3% от направените 1208 теста, при 8,9% на показателя в понеделник, сочи порталът coronavirus.bg.
Регистрираните активно болни нарастват с 38 до 3866. В болници са приети 28 инфектирани. 15 от новоприетите или 51.72% не са ваксинирани. Хоспитализираните нарастват с един до 340. На интензивно лечение са 36 заразени.
През денонощието са починали 6 души с установен с Covid. Всички починали не са били имунизирани. Излекуваните в понеделник са 45. Поставени са 10 ваксини.Червена боя беше разлята пред посолството на Русия в София. От видео, публикувано във "Фейсбук" страницата на БОЕЦ, се вижда как симпатизанти на организацията свалят бидони с боя пред сградата и разливат боята. Те развяват знамето на Украйна и държат..
Пред българското посолство в Стокхолм е открита изложба на емблематични културни и природни туристически обекти от България. "България е страна с впечатляваща история, богато културно-историческо наследство и неповторима природа. Тази изложба е..
Излязохме да защитим свободата. Ще продължаваме да се борим. Протестът продължава в сряда, заяви пред БНР водачът на партия “Възраждане“ Костадин Костадинов. “Протестът продължава и вътре в Народно събрание. Ще се съпротивляваме до последно", каза..
Точно месец след като Българското национално радио отбеляза тържествено своя 90-годишен юбилей, историята продължава своя диалог с нас, нейните автори...
За „отварянето” през радиото между България и Северна Македония веднага, след като България призна отделилата се от Югославия млада държава,..
МВР се справя добре. Отчита се ръст на заловените наркотици и трафиканти на хора по шенгенските граници. Това каза при представянето на получени нови..