Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Близките на загиналите в катастрофа у нас румънци настояват за обезщетение от над 10 млн. евро

Снимка: БГНЕС

Рекордни искове за повече от 10 млн. евро са предявили близките на загиналите румънски граждани в катастрофата край великотърновското село Куцина на 6 август т.г., съобщи кореспондентът на БНР Здравка Маслянкова. Единственият обвиняем по делото е турският шофьор на автобуса, който все още чака правосъдие в ареста.

Най-сериозната сума – над 8 млн. евро, са поискали близките на загиналата румънка Елена Чапота. Адвокатите им настояват детето на жертвата да получи 5 млн. евро, както и по 1000 евро месечна издръжка, докато исковете за майката и двамата братя на Чапота възлизат на по 1 млн. евро. Делото е насрочено за 20 януари догодина във Великотърновския окръжен съд.

Експертизи показаха, че автобусът се движил със скорост от 130 км/ч. при разрешени 80 км/ч. В катастрофата загинаха четирима румънски и турски граждани, а осем бяха тежко ранени.

.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В събота – сгъстяване на облаците и дъжд в Централна България

В събота, 12 април, ще има значителна облачността, на много места с валежи от дъжд, интензивни и значителни по количество в централните райони. Почти без валежи ще се задържи в Североизточна България. През нощта вятърът ще отслабне, утре ще се..

публикувано на 11.04.25 в 18:15

Вече 3 години INSAIT позиционира България на технологичната карта на света

От създаването си на 11 април 2022 година, Институтът за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии – INSAIT постигна редица успехи и продължава да позиционира България на световната технологична карта. Няколко значими проекта бележат този..

публикувано на 11.04.25 в 11:39

Законови промени ускоряват въвеждането на цифрови технологии в малки населени места

Парламентът прие на второ четене промени в Закона за електронните съобщителни мрежи и физическа инфраструктура. Целта е да се съкратят сроковете за издаване на документи при строеж и въвеждането в експлоатация на цифрови технологии, предава..

публикувано на 11.04.25 в 10:56