Президентът Румен Радев ще проведе днес, 3 януари, среща с министъра на енергетиката и природните ресурси на Турция Фатих Дьонмез. Визитата на турския министър е в продължение на договореностите за развитие на двустранните отношения в сферата на енергетиката, постигнати при срещата на президентите Румен Радев и Реджеп Тайип Ердоган на 9 декември м.г. Сред темите на разговора днес са възможностите за по-нататъшно задълбочаване на сътрудничеството между България и Турция, в т.ч. доставка на природен газ и нови партньорства.
Преди това, в Министерския съвет, в присъствието на министъра на енергетиката Росен Христов и турския му колега Фатих Дьонмез ще бъде подписано споразумение за срок от 13 години, чрез което Булгаргаз ще получи достъп до терминалите и газопреносната мрежа на турската държавна енергийна компания BOTAŞ. След подписването премиерът Гълъб Донев ще разговаря с двамата енергийни министри и за други възможности за сътрудничество в сферата на енергетиката между България и Турция.
В събота минималните температури ще са от 16° до 23°, в София – 16°. През деня ще е слънчево. Ще духа слаб, в югоизточните райони умерен вятър от изток-североизток. Дневните градуси ще се повишат още. Максималните температури ще бъдат от 32° до 37 ° , в..
От близо 2 милиона пенсии Националният осигурителен институт изплаща 16 000 от тях на българи в чужбина . Най-много български пенсионери живеят в Германия - 4100. По един български пенсионер има в Южна Корея и в Исландия. 75 000 българи получават..
Фискални мерки удрят домакинствата в Румъния на фона на рекорден дефицит Румъния навлиза в труден икономически период, коментатори очакват кризата да продължи поне година. От 1 август т.г. в страната са в сила нови бюджетно-фискални мерки за..
Решение за работа, която никой не желае да работи предлагат двама млади български изобретатели. Роденият в Катар Грегори Леон Фури и Мартин Георгиев от..
Силното земетресение, с магнитуд над 6 по Рихтер, което разтърси в неделя, в 19,53 ч., Западна Турция беше усетено почти в цяла България. Дежурният..
При строително-ремонтни дейности на Северната сграда (откъм ул. "Оборище") на Националната художествена академия в София е намерен античен тегулен гроб –..