Новите случаи на Covid-19 за денонощието са 253. Според данните на Единния информационен портал, 5,9 % от направените 4305 тестове са положителни. Хоспитализираните са 386, от които 34 в интензивни отделения. Новопостъпилите в болнични заведения са 54, трима пациенти са починали. Излекуваните за последните 24 часа са 160.
Имунизираните през последното денонощие са 215. Хората със завършен ваксинационен цикъл у нас са 2 074 873 души. С бустерни дози са 939 573, а с адаптирана бустерна доза 67 004.
Галин Томов изработи впечатляващ портрет на президента Доналд Тръмп специално за рождения му ден - 14 юни, върху килим, като използва за това традиционен български стан и техника. "В продължение на 10 месеца Галин Томов изтъка 270 000 отделни..
Координационен център във връзка с влошаващата се ситуация в Близкия изток е създаден по нареждане на Росен Желязков под ръководството на министъра на външните работи Георг Георгиев. Центърът ще следи развитието на обстановката в реално време, ще..
Осемнадесетото издание на София Прайд ще се проведе днес в столицата под надслова "Хора сме, а не пропаганда". С него организаторите искат да напомнят, че зад всяка история, идентичност и кауза стоят реални хора – със своите чувства,..
Южен парк II (зад музея "Земята и хората") в София посреща петото издание на Азиатския фестивал под надслов "Обединени в многообразието"...
Осемнадесетото издание на София Прайд ще се проведе днес в столицата под надслова "Хора сме, а не пропаганда". С него организаторите искат да..
Галин Томов изработи впечатляващ портрет на президента Доналд Тръмп специално за рождения му ден - 14 юни, върху килим, като използва за това..