Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Обявеното от Русия примирие за Рождественските празници беше нарушено

Снимка: ЕПА/БГНЕС

На Рождество Христово, по стар стил (отбелязвано от руснаци, украинци, сърби и черногорци) въпреки обявеното от Русия прекратяване на огъня от 12:00 часа на 6 януари до 24:00 часа на 7 януари, военните действия между руснаци и украинци не стихват.

По информация на руските власти, тази нощ, около 3,26 ч местно време, системите за противовъздушна отбрана на Русия са свалили дрон над морето на Севастопол. През последните месеци Севастопол, където е щабът на руския Черноморски флот, стана обект на няколко атаки с дронове. Само преди три дни, на 4 януари, два безпилотни апарата бяха свалени над водите край града.

От страна на Украйна упрекват руските сили, че атаките срещу населени места не са стихнали, докато руската страна твърди, че само е отвърнала на огъня. По информация на украинската администрация, 14 частни къщи в Краматорск са засегнати от обстрел, но за щастие няма жертви. Съобщава се също и за обстрел на Херсон, където е ударена пожарна станция. При обстрела е загинал един пожарникар, а други четирима са били ранени.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В Лондон честват 60 години на сп. ЛИК и 90 годишнината на БНР

Две медийни годишнини се отбелязват в Българския културен институт в Лондон на 19 юни. Това са 60-годишнината от излизането на първия брой на сп. ЛИК – изданието за литература, изкуство и култура на Българската телеграфна агенция и 90-годишнината..

публикувано на 19.06.25 в 10:10

Двама български граждани са успешно евакуирани от Иран

След интензивни и денонощни усилия на българското посолство в Техеран, двама български граждани са успешно евакуирани от територията на Ислямска република Иран, съобщи външно министерство. Гражданите са преминали иранско-азербайджанската..

публикувано на 19.06.25 в 09:09
Стената за графити изкуство в Кюстендил

В Кюстендил откриват най-дългата стена за графити изкуство у нас

Подпорна стена по поречието на река Банщица в Кюстендил се превръща в най-дългата легална стена за графити изкуство в страната ни, информира БТА. “Целта е да бъдат привлечени артисти от цял свят, които да оставят своя творчески отпечатък в..

публикувано на 19.06.25 в 08:25